ATÖLYELERİMİZ

Çılgın Profesör Konuşan Bitkilere Karşı
Çılgın Profesör Konuşan Bitkilere Karşı

Bir Doğa Macerası

Çılgın Profesör ile çocuklarımız doğayı tanıyor, eğleniyor ve  öğreniyor. Bitkilere dokunuyoruz, hangi bitkilerden neler üretildiğini öğreniyoruz. Çiçeklerin özlerini çıkarıyor ve parfüm üretiyoruz. Dokunarak, yaşayarak, eğlenerek doğayı tanıdığımız atölyemize sizleri de bekliyoruz. 

Romalıyım Romalısın Romalı
Romalıyım Romalısın Romalı

Bir Tarih Macerası

Bugün tarihin içinden çıkıp gelen bir karakter ile birlikte müzede eğlenceye dalıyoruz. Giydiğimiz kıyafetlerimiz ile tarihin sayfalarından gelmiş gibiyiz. Bir heykeltraş, Romalı bir tüccar, Romalı bir çocuk veya eski zamanlardan çıkıp gelmiş bir imparatoruz belki de. Biz sadece hayal ediyoruz. Müze içerisinde mitolojik hikayelerin masalsı anlatımları, eğlenceli oyunlar ve yaratıcı drama canlandırmaları ile bir eğitim aktivitesine dönen atölyemizde, yaşayarak, eğlenerek zamanda yolculuk yapıyoruz. 

Orada Bir Köy Var
Orada Bir Köy Var

Bir Kültür Macerası

Bugün bir köydeyiz. Bir köy evinin avlusunda çocuklarımız  şalvarlarını giyiyor yemenilerini bağlıyor. Köyde günlük hayatta neler yapılıyorsa bugün onları yapacağız. İneklerden sütümüzü sağıyor, misler gibi yoğurtlarımızı mayalıyoruz. Sinilerimiz önümüzde gözlemelerimizi açıyoruz. Yaşayarak, deneyimleyerek gerçekleştirdiğimiz atölyemizde çocuklarımız köyde temiz havada doğada farklı bir atölye çalışması gerçekleştiriyor. Eğlendiğimiz, sokak oyunları oynadığımız, yaşayarak öğrendiğimiz köyümüze atölyemize sizleri de bekliyoruz. 

Hazine Avcıları
Hazine Avcıları

Bir Keşif Atölyesi

Tarih, doğa, kültür, matematik, fen bilimleri, eğlenceli hikayeler, bilmeceler bizleri bekliyor bugün. Doğal bir arazide, ipuçlarını takip ederek, soruları çözerek hedefe ulaşmaya çalışıyoruz. Oryantiring sporundan yola çıktık arazimizi çocuklar için  eğlenceli, aktif, heyecan dolu bir atölye alanına çevirdik. Eğlenerek öğreniyor soruları çözüyor ve hazineye ulaşıyoruz. Heyecan dolu maceramıza sizi de bekliyoruz. 

Zeytin’in Efendileri
Zeytin’in Efendileri

Bir Üretim Macerası

Zeytin doğamızdaki en önemli ürünlerden biri. Zeytin’in Zeytinyağının tarihini, üretim aşamalarını, zeytin ile ilgili mitolojik hikayeleri oyunlarla öğreneceğimiz, yaratıcı drama yöntemini kullanarak oluşturduğumuz atölyemizdir. Tarihi bir Zeytin işliğinde gerçekleştirdiğimiz etkinlikte zeytini eski yöntemlerle eziyor, posasını çıkarıyor Zeytinyağı üretmek için presliyoruz. Zeytin’in Zeytinyağ olana kadar süren süreci yaşayarak görüldüğü, kendi ürettiğimiz zeytinyağlarını evlerimize götürdüğümüz atölyemizdir. Dokunarak, yaşayarak, eğlenerek ürettiğimiz atölyemize bekliyoruz. 

Diğer Atölyelerimiz
Diğer Atölyelerimiz

 • Kağıtların Sihirli Dünyası
 • Tarih Öncesine Yolculuk
 • Çılgın Denizciler
 • Bitki Avcıları
 • Çılgın Aşçı
 • Gelenekten Geleceğe ...

Çocuk Atölyelerimizin Kazanımları
Çocuk Atölyelerimizin Kazanımları

 • İletişim ve sosyal becerilerin geliştirilmesi
 • Sosyal, duygusal, zihinsel, bedensel, dil gelişim ve becerilerine katkıda bulunma
 • Hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirme
 • Yaparak yaşayarak öğrenme
 • Zihin- beden bütünlüğünü kullanarak planlama, üretme ve yaratma
 • Canlandırma, drama aracılığı ile geçmiş ve şimdiki zaman arasında kıyas yaparak yüksek düşünce gücü geliştirebilme