OKUL GRUPLARI BURADAN

Değerli Öğretmenlerimiz

“ En iyi öğrenme, insanın içinde yaşadığı kültürle ilişkilendirilebildiği ve gerçek yaşama uygulanabilen aktiviteler içerisinde gerçekleşir’’ sözünden yola çıkarak 2011 yılında İzmir'de kurduğumuz Macera Atölyesi’nde hedefimiz, çocukların yaşayarak öğrenmeleri üzerine kurgulanmış atölyeler gerçekleştirmek.

Yöntemimiz

Bu zamana kadar hakim olan öğretmenin, merkezde olduğu ezberleme, alıştırma ve uygulama hedefli yaklaşımın yerini, genç beyinlerin merkez alındığı anlama, düşünme ve yaratıcılığın hedeflendiği bir yapıya dönüştürerek Yaratıcı Dramayı yöntem olarak kullandığımız uygulamadır. Bütünsel Eğitim kavramında genç beyinler kültürel ve sosyal paylaşım içinde oldukları  doğal bir çevrede öğrenmeyi, yaratıcı, keyifli bir yolculuk olarak yaparlar, deneyimleyerek öğrenirler, kişisel sorumluluklarını farkederek, öğrenmeye karşı doğal ve güçlü bir istek duyan kişilere dönüşürler.

Çalışma Alanlarımız – Atölye Mekanlarımız

Anaokulları, İlköğretim Kademesi,Ortaöğretim Kademesi ve Lise kademesine uygun birbirinden farklı 20 etkinlik ve atölyeyi,tarihsel alanlar,müzeler, doğal parklar,aktivite merkezleri gibi mekanları,sizlerin müfredatınızda işlediğiniz konuları vurgulayacak şekilde,çocukların yaşayarak,eğlenerek öğrenecekleri atölye mekanlarına dönüştürüyoruz.  

Yaş Grubuna Göre Etkinlik Uygulama 

Anaokulu ve İlköğretim Kademelerine animasyonun yoğun olarak verildiği, masalsı, oyunsu kurguların yapıldığı, bilgilerin eğlence ile harmanlanarak aktarıldığı, yaşayarak öğrendikleri atölye çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Ortaöğretim ve Lise kademelerinde çocuklarımızın ve gençlerin, animasyonlar eşliğinde, kendilerinin sorgulayarak öğrenecekleri,soru cevap tekniğini kullandığımız,Yaratıcı Dramayı  yöntem olarak kullandığımız,ürettikleri,yaratıcılıklarını kullandıkları,yaparak yaşayarak öğrendikleri atölyeler  gerçekleştiriyoruz.

Okulların,sınıfların projelerine özgü özel etkinlikler ve atölyeler de gerçekleştirmekteyiz.Biz yeni fikirlere açığız.Kendimizi geliştirmek yeni atölyeler gerçekleştirmek için uğraşıyoruz.  

Yoğun olarak okul grupları ile çalışmaktayız.Sınıfınızla veya okulunuzun tüm kademeleri ile etkinliklerimizi gerçekleştirmek isterseniz genel atölye bilgilendirmelerimizi atölyeler sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yaş Grubuna ve Sınıfınıza Uygun Etkinlikleri Daha Detaylı Talep Etmek İsterseniz;

Ege Bölgesi          İzmir Okulları için                filiz@maceraatolyesi.com

Akdeniz Bölgesi   Antalya Okulları için           nalan@maceraatolyesi.com  

Mail  yolu ulaşabilir  veya iletişim sayfamızda yer alan telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.